Detaylı bilgi almak ya da ücretsiz demo talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin.

  Bulut Güvenliği Araç Kiralama İle Birbirine Çok Benziyor !

  IFM Teknoloji / Ana Sayfa  / Bulut Güvenliği Araç Kiralama İle Birbirine Çok Benziyor !
  Businessman pushing web button cloud lock web copy

  Bulut Güvenliği Araç Kiralama İle Birbirine Çok Benziyor !

  Bulut güvenliğinin birçok yönü vardır ve basit bir görünüm alarak sorunun ölçeğini kaçırmak kolaydır. Örneğin, insanlar belirli bir bulut servis sağlayıcısına güvenebilir ve tüm güvenlik sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu düşünebilir, bazı insanlar sadece teknik yönlere (şifrelenmiş veriler) veya sertifikalara (ISO 27xxx’e uygun mu) bakarlar veya insan yönünü unuturlar – ne yazık ki, bu bakış açılarından herhangi biri güvenli olmayan bulut kullanımı ve şirket için veri kaybı anlamına gelebilir.

  Bulutu güvence altına alma genişliğini açıklamak için, bulut güvenlik gereksinimlerini dokuz alana ayıran ve her bir farklı alanın nasıl ele alınacağını tartışan yeni bir beyaz “Cloud Security 3600 Paylaşılan Sorumluluk Modeli” belgesi oluşturduk.

  Yaşamın diğer alanlarında, genellikle sorunsuz olsa bile, ortak bir sorumluluğumuz var ve bu yüzden, örneğin araba kiralarken bunu fazla düşünmüyoruz.

  İlk olarak, araba yeni olduğunda, üretici, yola dayanıklı olduğu sorumluluğuna sahiptir; iyi frenlere ve lastiklere sahip, hava yastıkları çalışıyor ve ilk köşede dağılmayacak. Ömür boyu, kiralama şirketi ve kiracı umarım hava yastıklarını test etmeyeceklerdir, sadece başlangıçta kurulu olarak çalışacaklarını varsayarlar.

  Araba büyüdükten sonra, sahibi (kiralama şirketi) lastikleri, frenleri kontrol etmek, arabaya servis yapmak ve onu yola elverişli tutmaktan sorumludur, kiracı durumun böyle olduğunu varsayar. Kiralayanın araç için uygun ehliyete sahip olması gerekir, bu araç teslim edilmeden önce kiralama şirketi tarafından kontrol edilir.

  Araba, üretici tarafından takılan emniyet kemerleri içerir, ancak kendi kıyafetlerini giymek ve tüm aile üyelerinin de giymesini sağlamak sürücünün sorumluluğundadır. Küçük çocuklar için, uygun çocuk koltuklarına sahip olduklarından emin olmak sürücünün sorumluluğundadır ve daha büyük çocuklar için ebeveyn, emniyet kemerlerini çıkarmamalarını sağlamalıdır.

  Genel sigorta, kiralama şirketi ve kiralayan arasında paylaşılır (belki de tek sürücü değildir). Nihayetinde, sürücü aracı şartlara uygun şekilde sürmekten, yağmurda ve karda daha yavaş sürmekten ve köşelerde hız yapmamaktan sorumludur.

  Güvenli bir şekilde araba kiralamak, beş grup insanın oynamak için üzerlerine düştüğü bir sorumluluktur: araba üreticisi, kiralama şirketi, kiralayan, yolcular ve sürücü. Bir alan göz ardı edilirse, trajik sonuçları olan bir kaza olabilir ve “ama diğer alanları kontrol ettim” demek iyi değildir – hepsinin birlikte düşünülmesi gerekir.

  Bulut bilişim benzerdir – sadece bulut servis sağlayıcısının güvenliğe çok yatırım yaptığı için güvende değilsiniz. Yalnızca kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemlerini yüklediğiniz için güvenli değilsiniz. Servis sağlayıcı, kuruluş, BT güvenlik ekibi ve kullanıcının oynayacağı bir rol vardır ve alanlardan herhangi biri ele alınmazsa güvenlik tehlikeye girer.

  Bulut bilgi işlemin diyagramın her satırında dikkate alınması gerekir. Bulut hizmeti sağlayıcısı, en düşük güvenlik düzeylerinden (güç, bağlantı, sunucu altyapısı vb.) Sorumludur ve bazı güvenlik işlevleri sağlar, ancak işletme bunları açmaktan sorumludur (örneğin, neden olunan veri kaybı olaylarının sayısını düşünün) yanlış yapılandırılmış S3 bölümleriyle), yalnızca işletme hangi verilerin gizli olduğuna gerçekten karar verirken, genellikle bulut aracılığıyla harici taraflarla paylaşmaya ve ortak çalışma yapmaya karar veren kullanıcılar olur.

  Makale tüm bunları ayrıntılı olarak tartışıyor ve her bir karaca hitap etmek için fikirler ve teknolojiler öneriyor – tıpkı bir araba kiralamak gibi, güvenli olmak için her sırayı ele almanız gerekiyor.