Detaylı bilgi almak ya da ücretsiz demo talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin.

  McAfee, Güvenliği Evden Çalışan Çalışanlara Ölçeklendirmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

  IFM Teknoloji / Genel  / McAfee, Güvenliği Evden Çalışan Çalışanlara Ölçeklendirmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?
  twitter27

  McAfee, Güvenliği Evden Çalışan Çalışanlara Ölçeklendirmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

  BT ortamlarımız için hızlı bir değişim içerisindeyiz. Şirketler kontrollü ağları içinde bir ofiste çalışmaktan evden çalışmaya geçtikçe, birçoğu, sahip oldukları mimarilerin merkezi olmayan bir işgücünün ölçeklenebilirliği ve güvenlik sorunlarına hazır olmadığını buluyor. Bu vardiya tarafından yaratılan ve güvenlik duruşunu etkileyen üç önemli senaryo vardır:

  1. Korumasız cihazlar iş için kullanılıyor. Bazılarınız çalışanlarınızdan evde çalışmak için kişisel dizüstü bilgisayarlarını kullanmalarını istiyor olabilir. Diğerleri, mevcut uç nokta güvenliğini artırmak için yeni yönetilen dizüstü bilgisayarlar çıkarıyor.
  2. İnternete VPN olmadan doğrudan erişilir. Çoğu VPN dağıtımı, aralarındaki tüm işgücü yönlendirme trafiğine ölçeklenmeye hazır değildir. Yavaşlamalar ve kesintiler kullanıcıların VPN’lerini kapatmasına neden olabilir. Bazıları tüm işgücü için lisanslanmayabilir. Her senaryoda, cihazlar yönetilen ağınızın derinliklerinde savunma olmadan internete doğrudan erişecektir.
  3. Bulut hizmetlerine giden veriler artık ağ üzerinden yönlendirilmiyor. Merkezi olmayan ekipler için toplantıları ve işbirliğini desteklemek için bulut tabanlı araçların kullanımında büyük bir artış olmuştur. Doğrudan internet erişimiyle, buluta gönderilen veriler görünürlüğünüzden çıkar ve savunmasız hale gelir. Bulut içinde ve harici taraflarla paylaşım da görünürlük ve kontrolünüzün dışında kalıyor.

  Birçoğu için, mevcut güvenlik yatırımları bu kullanım durumlarını kapsayacak şekilde biraz artırılabilir veya ölçeklendirilebilir. Diğerlerinin hızla yetenek eklemesi gerekebilir. Nasıl yapılacağını tartışalım:

  Korumasız kişisel cihazlar

  Çalışanlardan kişisel olarak sahip oldukları dizüstü bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından çalışmalarını istiyorsanız, 31 Mayıs 2020’ye kadar ücretsiz olarak kullanılabilen uç nokta cihazları için ev kullanımı güvenliğimize ilişkin lisanslar için lütfen McAfee Hesap Yöneticinize başvurun veya [email protected] adresine e-posta gönderin. Bu, kötü amaçlı yazılımdan koruma da dahil olmak üzere kapsamlı cihaz koruması sağlayacaktır. Çalışanlar, ev ağlarındaki saldırıların yanal hareketini önlemeye yardımcı olmak için bu yazılımı evlerindeki sınırsız cihazlara indirebilir.

  Korumasız yönetilen cihazlar 

  Çalışanlara evden çalışabilmeleri için yeni yönetilen cihazlar yayınlıyorsanız, McAfee Endpoint Protection’ı onlara kolayca dağıtmanıza yardımcı olacak birkaç seçeneğimiz vardır. İlk olarak, mevcut bir kullanıcı başına aboneliğiniz varsa, McAfee Endpoint Protection’ı istediğiniz zaman kullanıcı başına 5 cihaza dağıtma hakkınız vardır. Kullanıcı eklemeniz gerekiyorsa, ölçeklendirmenize yardımcı olmak için 3 aylık abonelikler sunuyoruz. En hızlı dağıtım rotanız için bulut tabanlı yönetim platformumuza erişebilirsiniz. Başlamak için bu “Bize Ulaşın” formunu kullanın.

  Doğrudan internet erişimi

  Bir VPN olmadan doğrudan internete erişen ev tabanlı kullanıcılarınızı korumak için, onları MVISION Unified Cloud Edge’in bir parçası olan bulut tabanlı Güvenli Web Ağ Geçidimize bağlayabilirsiniz. Bu, bir VPN üzerinden trafiği geri çekmeden güvenlik ekler ve şirket içi güvenli web ağ geçitlerinizi değiştirebilir veya genişletebilir. Mevcut McAfee Web Gateway müşterileri, politikalarını buluta basit bir dokunuşla yeniden kullanabilirler.

  Yeni herkes için Unified Cloud Edge, web trafiği için anında ilke denetimi, sıfır gün kötü amaçlı yazılım önleme ve veri kaybı önleme (DLP) ekler. Ayrıca, kullanıcının BT tarama alışkanlıklarına göre Shadow IT için gelişmiş kullanım ve risk raporlaması ile gelişmiş bulut uygulama zekası da kazanırsınız.

  Yeni ev tabanlı kullanıcılarınızı kapsamak için MVISION Unified Cloud Edge’e 3 aylık aboneliklerin yanı sıra herhangi bir McAfee Web Gateway ürününün mevcut müşterileri için 3 aylık genişletme abonelikleri sunuyoruz. Başlamak için bu “Bize Ulaşın” formunu kullanın.

  Bulut Hizmetlerindeki Veriler

  Microsoft OneDrive, SharePoint, Exchange Ekipleri, Box, Google Apps, Salesforce ve diğerleri gibi bulut hizmetlerine girme, paylaşma ve bu hizmetlerden ayrılmaya çalışan verilerinizi korumak için en etkili kontrol noktanız hizmetin kendisine doğrudan API tabanlı bir bağlantıdır Bulut Erişimi Güvenlik Aracısı (CASB) aracılığıyla. Korumanız gereken herhangi bir bulut hizmeti için CASB’ımıza 3 aylık abonelikler sunuyoruz. Başlamak için tekrar bu “Bize Ulaşın” formunu kullanın.

  Bu vardiya süresi belirsizdir. Şu anda mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ölçeklendirmenize yardımcı olacak profesyonel hizmetlerimiz var ve artık gerekli olmadığında 3 aylık abonelikleri devre dışı bırakma esnekliğine sahipsiniz.

  Karşılaştığınız zorluk ve aciliyeti anlıyoruz. Lütfen evden güvenli bir BT ortamına sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak için bu tekliflerden yararlanın.

  Güvenliği Evden Çalışanlara Ölçeklendirin

  McAfee, evden çalışan bir grup çalışanın yarattığı güvenlik sorunlarına çözüm bulmanıza yardımcı olmak için Endpoint Protection, Unified Cloud Edge ve CASB için 3 aylık abonelik lisansları sunuyor

  Endpoint Protection, Unified Cloud Edge ve CASB için Startedh abonelik lisanslarını almak için burayı tıklayın.

  Daha fazlası için, Gelişmiş Tehdit Araştırma ekibimiz uzak çalışanları hedefleyen saldırı eğilimlerini takip ediyor ve buradaki blog gönderilerinde mükemmel bilgilere sahip.   

  * Tüketici ürünlerinin kullanımı, Tüketici Lisans Sözleşmesine ve Gizlilik Bildirimine tabidir. Abonelik süresi boyunca ürün özellikleri eklenebilir, değiştirilebilir veya kaldırılabilir. Tüm özellikler tüm cihazlarda bulunmayabilir. Ek bilgi için bkz. Sistem Gereksinimleri.