Detaylı bilgi almak ya da ücretsiz demo talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin.

  McAfee Unified Cloud Edge ile tanışın: SASE için Cloud Native Security

  IFM Teknoloji / Genel  / McAfee Unified Cloud Edge ile tanışın: SASE için Cloud Native Security
  Cloud computing concept pixelated Cloud With Padlock icon on digital background copy

  McAfee Unified Cloud Edge ile tanışın: SASE için Cloud Native Security

  McAfee, Güvenli Erişim Hizmeti Edge (SASE) mimarileri için en eksiksiz güvenlik çözümü olan Unified Cloud Edge’in kullanılabilirliğini duyurmaktan heyecan duyuyor. Günümüzde işletmeler, herhangi bir cihazdan, herhangi bir yerden, doğrudan bulut hizmetlerine giderken verileri üzerinde görünürlük ve kontrolü kaybetmiştir. Unified Cloud Edge, bu zorluğu, şirket ağında görünmeyen bulut yerel ihlali girişimlerine karşı korurken verileri cihazdan buluta koruyan birleşik güvenlik mimarisiyle giderir.

  McAfee Unified Cloud Edge, McAfee’nin yerel bulut güvenlik platformu MVISION’un bir parçasıdır. Tek bir çözüme dönüştürülmüş üç temel teknoloji ile başlar:

  1. Cloud Access Security Broker (CASB): Bulut hizmetleri için doğrudan API ve ters proxy tabanlı görünürlük ve denetim
  2. Güvenli Web Ağ Geçidi (SWG): Web tabanlı saldırılara karşı proxy tabanlı gelişmiş koruma; web trafiği ve onaylanmamış bulut hizmetleri üzerinde görünürlük ve kontrol 
  3. Veri Kaybını Önleme (DLP): Hassas veriler üzerinde aracı ve ağ tabanlı görünürlük ve kontrol

  McAfee Unified Cloud Edge için basitleştirilmiş mimari

  Bu teknolojiler, bulut hizmetlerinin benimsenmesi ve nihai işgücü verimliliği için herhangi bir cihazdan buluta erişimin sağlanması için güvenli bir ortam yaratır. Şirketler, verilerini ve varlıklarını Unified Cloud Edge ile koruyarak, dönüştürücü bulut hizmetlerinin daha hızlı benimsenmesiyle işlerini hızlandırabilir.

  Bu çözümü oluşturmak için tasarlanmış iki önemli yakınsama alanı vardır:

  1. CASB ve Bulut tabanlı SWG artık birlikte yönetiliyor. Bulut tabanlı Web Ağ Geçidi teknolojimizi sektör lideri CASB’ımıza dönüştürdük ve müşterilere buluttaki ve buluttan gelen trafiğin yanı sıra verileri korumak ve buluttaki tehditlere karşı savunma yapmak için tek bir konum sağladık. Bulut tabanlı web ağ geçidi, endüstri genelinde% 99,999 kullanılabilirlikle kurumsal ölçekte yeniden tasarlandı. Yeni yetenekler, web ve bulut istihbaratını tek bir politikada çapraz referans alarak etkinleştirilir.

  Politika örneği: Tüm yüksek riskli bulut hizmetlerini engellemek için CASB risk derecelendirmelerini kullanan bulut yerel güvenli web ağ geçidimiz.

  1. Tüm veri kaybı önleme (DLP) zorlama noktaları aynı sınıflandırma, raporlama ve iş akışlarını paylaşır. Cihazdaki, ağ üzerinden hareket halindeki ve buluttaki DLP artık veri sınıflandırmaları için tek bir kaynağı ve raporlama ve düzeltme iş akışları için tek bir konumu paylaşıyor. McAfee ePO, şirket içi DLP için oluşturulan sınıflandırmaların herhangi bir bulut hizmetinde kullanılmak üzere tek bir tıklamayla buluta aktarıldığı başlangıç ​​noktasıdır. Ardından tüm olaylar raporlama ve iyileştirme iş akışlarını yürütmek üzere tek bir konum için ePO’ya geri döner. Bu, olay verileri için birden fazla kaynağı sorgulama ve olay yanıtı için arama sonuçlarına manuel olarak katılma ihtiyacını ortadan kaldırır.

  Politika örneği: CASB’ye gitmek için tüm DLP içerik kuralları için tek tıklamayla push.

  McAfee Unified Cloud Edge Solution Brief

  Verileri cihazdan buluta koruyun ve şirket ağlarında görünmeyen bulut yerel tehditlerini önleyin.

  Download Now

  Light Point Security ile Birleştirilmiş Bulut Kenarının Tehdit Önleme Özelliklerini Genişletme

  Güvenli Erişim Hizmet Kenarına (SASE) eksiksiz bir güvenlik mimarisi sunmak için, yalnızca dahili ekipleri yeniliğe adamakla kalmadık, aynı zamanda öncülerin ekibimize katılmaları ve teknolojilerine ve uzmanlıklarına katkıda bulunmaları için pazara baktık. McAfee, Unified Cloud Edge’in tehdit önleme yeteneklerini genişletmek için Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) eski çalışanları tarafından kurulan tarayıcı izolasyonunda öncü olan Light Point Security’yi almayı kabul etti. Güvenlik

  İşte bu yüzden McAfee ailesine Light Point Security getirmeye karar verdik. Web, her işletme için birincil kötü amaçlı yazılım sızıntısı kaynağı olmaya devam ediyor. Bugün, güvenli web ağ geçidi teknolojimiz, kötü amaçlı yazılım önleme konusunda benzersiz, endüstri lideri bir yaklaşıma sahiptir – gerçek zamanlı emülasyon. Bu oldukça etkili, yüksek performanslı bir yaklaşımdır. Emülasyon, trafik işlenirken kötü amaçlı yazılımların büyük çoğunluğunu milisaniye içinde kaldırır. Bir sonraki gelişme, kötü amaçlı kodun bir son kullanıcıya ulaşma yeteneğini ortadan kaldırmaktır.

  Light Point Security’nin tarayıcı yalıtım teknolojisi son kullanıcının web’de gezinme oturumunu alır ve sayfayı güvenli bir yerde uzaktan yalıtır, ardından kullanıcının tarayıcısındaki oturumun etkileşimli bir görüntüsünü piksel eşleme adı verilen bir teknikle çoğaltır. Bu, son kullanıcıya web tabanlı tehditlere karşı koruma sağlar, çünkü kötü amaçlı kod, uç noktalarından uzak olan yalıtılmış tarayıcıyı terk edemez. Bu teknolojiyi, herhangi bir web güvenliği politikasında kullanmak için bulut tabanlı güvenli web ağ geçidimize entegre etmeyi planlıyoruz.

  Birleşik Bulut Kenarı, Güvenli Erişim Hizmeti Kenarı (SASE) Mimarisinde Güvenliğin Maliyetini ve Karmaşıklığını Nasıl Azaltır?

  Güvenli Erişim Hizmet Kenarı (SASE), veri merkezi çevresini çözen ve herhangi bir konumdaki herhangi bir bulut hizmeti ve aygıtı tarafından dinamik olarak oluşturulan yeni bir kenar oluşturan mimari bir çerçevedir. Güvenlik politikası, kullanıcı oturumuna ve verilerine, tanımlanmış bir kontrol çevresinden uzaklaşır. Bu, bulut hizmeti benimsemenin ve mobil kullanıcıların öngörülemeyen doğasına hitap eden kritik bir evrimdir.

  Bir SASE mimarisinde iki ayrı unsur vardır. Verilerin buluta nasıl yönlendirildiği ve nasıl korunduğu. McAfee’de verileri güvence altına almaya ve cihazdan buluta tehditleri önlemeye odaklanıyoruz. Unified Cloud Edge ile, bir SASE mimarisinde güvenlik için en eksiksiz, buluta özgü çözümü sunuyoruz.

  Cihazda Unified Cloud Edge, kullanımda, hareketsiz ve hareket halindeyken hassas verileri izlemek için şifreleme de dahil olmak üzere sektör lideri veri koruma teknolojilerini uygular.

  Web üzerinden, erişim kontrolü, veri koruma ve tehdit önleme politikalarını uygulamak için herhangi bir konumdaki yönetilen cihazlardan ve fiziksel ağlardan gelen bulut yerel proxy üzerinden trafiği yönlendiriyoruz.

  Bulutta Unified Cloud Edge, buluta giren, buluta oluşturulan ve bulut hizmetlerinden ayrılmaya çalışan hassas verileri izlemek için sektör lideri veri korumasını tekrar uygulamak üzere doğrudan bulut hizmetleriyle bütünleşir. Kullanıcı ve Varlık Davranışı Analitiği (UEBA) ile, bulut tabanlı tehditler birden çok bulut hizmeti sağlayıcısı içinde ve arasında tespit edilebilir.

  İşletmelerin açık bir seçimi var. Farklı satıcıların CASB, DLP ve SWG çözümlerini birleştirerek ek maliyet ve karmaşıklıktan operasyonel yükü artırabilirler. Veya bu uygulama noktalarını cihazdan buluta tekil bağlamla birleşik deneyimlere dönüştüren bir çözüm seçebilirler. Unified Cloud Edge ile işletmeler, maliyet ve karmaşıklıklarını önemli ölçüde azaltarak buluttan maksimum iş çevikliği sağlayan bir SASE mimarisinde güvenliğe birleşik bir yaklaşıma sahiptir.